فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی هنر باستانی شرقی است که برای قرار دادن هر وسیله در جای مناسب خود چه در منزل و چه در محیط کار است .هنگامی که انسان و محیط پیرامون او با هم هماهنگ باشند، نتیجه اش زندگی خوب و موفقیت آمیز است و هدف فنگ شویی هم دقیقا رسیدن به همین موفقیت و خوب بودن است.

اگر بخواهیم فنگ شویی را لغت به لغت ترجمه کنیم به معنی باد و آب است. باد و آب به این معناست که از حرکت باد و آب و به کار بردن درست عناصر مادی انرژی خوبی در محیط پیرامون ما جریان پیدا می کند .

به عنوان مثال خانه تکانی ای که مردم ما همیشه قبل از بهار انجام می دهند و آلودگی هایی که در طول سال ایجاد شده و بی نظمی هایی که به خاطر استفاده مداوم از وسایل در طول سال به وجود آمده است را پاکسازی می کنند و با انرژی جدید و تازه به استقبال سال جدید می روند. این انرژی به تک به تک اعضای خانواده منتقل می شود و حس خوبی را به وجود می آورد.

شاید در زندگی خودتان با مواردی برخورد کرده باشید که خرید محلی برای کار یا زندگی شما باعث شده است تا تغییراتی خوب در زندگی شما به وجود بیاید و در مکالماتتان با دیگران این کیفیت را این طور بیان کردید که این خانه برایمان آمد داشته یا برایمان خوش یمن بوده است و هر کسی در آن زندگی کند شانس می آورد!

واقعیت این است که بسیاری از تغییرات زندگی با وضعیت محیط زندگی ما و چگونگی قرار گرفتن وسایل ما در این محیط ارتباط دارد و فنگ شویی به ما کمک می کند تا این ارتباط را بشناسیم و جنبه های مثبت را تقویت و نقاط ضعف را بر طرف نماییم.

 

قوانین فنگ شویی

می خواهید با این قوانین جالب آشنا شوید؟ این مطلب را دنبال کنید.

 
• یکی از قوانین فنگ شویی که بسیار با اهمیت است این است که نباید آینه روبروی درب ورودی باشد زیرا انرژی های خوب و مثبتی که وارد خانه می شوند در برخورد با آینه منعکس می شوند و به بیرون می روند.

• راهروی ورودی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و شما نباید آنجا را خیلی شلوغ و یا به هم ریخته کنید، وسایلی که ضروری نیستند را از آنجا بردارید و فکری به حال کفش ها بکنید و آن ها را داخل جا کفشی کاملا مرتب قرار دهید.

• گوشه و کنار منزل را با گل و گیاه پر کنید. اگر بدانید گیاهان چه تاثیر مثبتی بر دکوراسیون خانه می گذارند هرگز آن ها را فراموش نمی کردید.

• شاید نمی دانستید که انرژی حمام ناخوشایند و منفی است، برای جلوگیری از جریان داشتن این انرژی در خانه درب حمام را وقتی از آن استفاده نمی کنید ببندید.

• هر قسمت از خانه که نشتی دارد باید هرچه زودتر جلوی آن را بگیرید زیرا نشتی ها نماد بدشانسی هستند و باعث می شوند انرژی مثبت و شادی خانه به بیرون از منزل نشت کند.

قوانین مختلفی در فنگ شویی وجود دارد که در این مطلب به چند مورد از آن اشاره کردیم. در مقالات بعدی بیشتر در مورد این موضوع توضیح می دهیم. اگر نظر یا سوالی در مورد این مطلب دارین لطفا در قسمت کامنت ها مطرح کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *